Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD za świadomym rodzicielstwem.

Dzisiaj o godzinie 11:00 pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się konferencja prasowa dotycząca inicjatywy ustawodawczej komitetu "Ratujmy Kobiety" dotycząca ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie. Na konferencji byli obecni przedstawiciele SLD.

Obywatelski projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie jest pierwszą inicjatywą, która w kompleksowy sposób stara się uregulować kwestię decydowania o posiadaniu potomstwa. Projekt przewiduje łatwy dostęp do antykoncepcji, z pigułką po włącznie, edukacji seksualnej oraz opieki medycznej na odpowiednim poziomie. Wśród zapisów projektu ustawy zawarta jest także całkowita depenalizacja aborcji do 12 tygodnia życia.

Jak czytamy w projekcie: "Obowiązująca od 1993 roku ustawa o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży nie zapewnia dostatecznej możliwości realizacji praw reprodukcyjnych. Ustawa nie tylko nie zlikwidowała zjawiska przerywania ciąży, ale co więcej, przyczyniła się do rozwoju podziemia aborcyjnego w Polsce. (...) Jednocześnie notorycznie łamane jest prawo kobiet do przerywania ciąży w przypadkach, które ustawa dopuszcza, czyli: a) gdy ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, b) badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, c) zachodzi uzasadnione podejrzenie, że ciąża powstała w wyniku przestępstwa. Lekarze, powołując się na klauzulę sumienia, odmawiają wykonania zabiegu, jednocześnie lekceważąc towarzyszące temu wymogi, wyrażone w art. 39 ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodzie lekarza i lekarza dentysty (t.j. Dz.U. 2017 poz. 125), tj. nie uzasadniają skorzystania z klauzuli sumienia, nie odnotowują tego faktu w dokumentacji medycznej ani nie informują swojego przełożonego."

By skończyć ze stanem rzeczy, w którym prawa kobiet są ograniczane przez światopogląd lekarzy, a dzieci uzyskują edukację seksualną opartą na konserwatywnej nauce dominującego w Polsce Kościoła katolickiego, który całkowicie odrzuca współczesne metody regulacji narodzin, Sojusz Lewicy Demokratycznej włączył się w działania komitetu. Wraz z takimi organizacjami jak Partia Razem, Zieloni, Dziewuchy Dziewuchom, oraz wiele innych będziemy w najbliższych tygodniach zbierać podpisy poparcia pod tą inicjatywą.

Osoby chcące poprzeć ustawę lub włączyć się w zbiórkę podpisów mogą uzyskać informacje na ten temat  (miejsce i terminy zbiórek) wysyłając mail na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod poniższymi linkami znajdą Państwo:
Projekt ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.
Karta podpisów poparcia dla projektu w/w ustawy.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem