Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD rozdawało Konstytucję mieszkańcom Torunia

Dzisiaj, punktualnie w południe na toruńskiej starówce działacze SLD rozdawali mieszkańcom egzemplarze Konstytucji RP. Odbywało się to w 20 rocznicę przyjęcia Powszechnej Deklaracji na rzecz Demokracji.

Przypomnijmy, że także 20 lat temu - 2 kwietnia 1997 roku (za rządów SLD) Zgromadzenie Narodowe uchwaliło obowiązującą dziś Konstytucje. 25 maja tegoż roku naród zatwierdził ją w ogólnokrajowym referendum. Konstytucja, po podpisaniu przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego weszła w życie 17 października tego samego roku.

Dzisiejszą datę na uczczenie tego jubileuszu wybraliśmy nieprzypadkowo. 15 września 1997 roku w Kairze na 161 sesji Unii Międzyparlamentarnej została przyjęta Powszechna Deklaracja na rzecz Demokracji. 10 lat później rezolucją nr A/RES/62/7 Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło ten dzień Światowym Dniem Demokracji.

Z tej okazji wręczaliśmy przechodniom ekzemplarze Konstytucji pytając przy okazji jak oceniają obecny stan demokracji w naszym kraju. Choć opinie były różne to jednak można śmiało powiedzieć, że nasza akcja spotkała się z dość ciepłym odbiorem.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem