Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kolejne spotkanie żmigrodzkiego SLD

W dniu 23.04 odbyło się kolejne zebranie koła SLD w Żmigrodzie. Tym razem oprócz tradycyjnych spraw bieżących w spotkaniu udział wziął udział Burmistrz Gminy Żmigród Pan Robert Lewandowski.

Celem spotkania było omówienie najistotniejszych problemów nurtujących społeczność lokalną, oraz przedstawienie planów Burmistrza w związku z rozpoczęciem kampanii samorządowej. Burmistrz przedstawił najważniejsze problemy przed jakimi staje Gmina, oraz jakie stanowią naszą największą szansę. Mowa była o inwestycjach zewnętrznych takich jak modernizacja kolei, budowa drogi S-5, ale również dokończenie budowy kanalizacji w mieście czy planowana budowa szkoły. Trochę prowokacyjnie Burmistrz wyraził powątpiewanie w obiecane przez SLD jak również PIS zlikwidowanie Gimnazjów, które spowodowałoby brak konieczności budowy nowej szkoły. Najważniejszym priorytetowym zadaniem na przyszłą kadencję będzie: budowa i modernizacja dróg na terenie gminy, budowa szkoły oraz zwiększenie nakładów na tworzenie nowych zasobów mieszkaniowych na terenie gminy. Dużą część spotkania zajęła problematyka związana z modernizacją sieci kanalizacyjnej. Burmistrz nie wykluczył w przyszłości rozważenia możliwości wyjścia Gminy ze spółki jeżeli okoliczności takiego wyjścia okażą się korzystne dla Gminy. W dalszej części spotkania omówiono również kończącą się inwestycję związaną z budową basenu oraz problemy związane z reformą śmieciową. Na zakończenie spotkania koło SLD oficjalnie zaprosiło Burmistrza na coroczne pierwszomajowe spotkanie na wyspie w Trzebnicy.

Artur Knappik

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem