Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Konstytucja RP dla każdego w Bydgoszczy

dodano ponad 2 tygodnie temu, 2017-05-30 w kategorii: Akcje

29 maja 2017 r. Bydgoszczy na briefingu prasowym, w którym wzięli udział szef SLD w województwie i mieście Ireneusz Nitkiewicz, sekretarz Rady Wojewódzkiej Tomasz Mokos, przewodnicząca SLD w powiecie bydgoskim Beata Krajewska i sekretarz Sojuszu w mieście Zbigniew Welenc, działacze SLD poinformowali o 20. rocznicy referendum konstytucyjnego, które miało miejsce 25 maja. W związku z tym Sojusz Lewicy Demokratycznej rozpoczął akcję rozdawania specjalnie na tę okazję wydrukowanych egzemplarzy konstytucji z podpisem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Szef SLD w regionie powiedział, iż jest to konstytucja, z której możemy być dumni, która sprawdziła się w trudnych okolicznościach i dała nam solidne podstawy pozwalające wstąpić do Unii Europejskiej. Nadmienił też i ma nadzieję, iż tak jak wszyscy obdarowani, tak politycy partii rządzącej będą do niej sięgać i działać według stanowionego przez nią prawa.

Więcej o akcji w mediach:

metropoliabydgoska.pl - SLD rozdawało konstytucję. „Nie ma powodu, aby ją zmieniać” 

Gazeta Wyborcza - SLD walczy. I wręcza konstytucję podpisaną przez Kwaśniewskiego

Radio PiK - Działacze SLD rozdawali bydgoszczanom Konstytucję RP

TVP Bydgoszcz - KONSTYTUCJA RP DLA KAŻDEGO PRZECHODNIA

Fot. Tomek MokosKomentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  5 godzin temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.